Nyolcadikosoknak
Nyolcadikosoknak
Aktuális hírek
Szeretettel várunk minden kedves érdeklődő nyolcadik osztályos diákot és szüleiket programjainkon!
További, majd regisztrációhoz kötött iskolai programjaink:
2024. 09.25. 18.00 Iskolanéző
2024.10.16. 18.00 Gyerekakadémia és Iskolanéző
2024.11.13. 18.00 Gyerekakadémia és Iskolanéző
2024.11.25 - 28. Nyílt napok óralátogatással
A program regisztrációhoz kötött, a regisztrációt 2024.11.22. 11:00 óráig tudjuk fogadni!
Több tanórára is lehetséges a jelentkezés, de a regisztráció tanóránként szükséges (az űrlapot annyiszor kell kitölteni, ahány tanórán kíván részt venni).
Minden tanórára az első 10 regisztrálót tudjuk fogadni.
A regisztráció során nem keletkezik automatikus visszajelző üzenet.
A megadott e-mail címre igyekszünk mielőbb visszajelzést írni a regisztrációjuk fogadásáról.
2024.12.10 MÁS IDŐPONTBAN!!! Iskolanéző (Fehérvári úti épületben a nyomdaipari technikus képzéshez)
2024.12.11. 18.00 Iskolanéző
2024. december 11-én 18:00 órától szeretettel várjuk a leendő kilencedikes tanulókat és szüleiket beiskolázó programunkra.
A program célja, hogy megismerkedjenek iskolánk szerkezetével, betekintést nyerjenek képzéseinkbe.
A program regisztrációhoz kötött, melyre az alábbi űrlap kitöltésével jelentkezhetnek.
Kedves Szülők! Kedves Tanulók!
Kapcsolódjanak hozzánk online, videóinkon keresztül is:
Iskolanéző videónk A videót készítette: Seenger Márton volt technikus
Vár rád a Mecha! A videót készítette: Harcos Edvárd volt technikus
30 legjobb dolog a Mechában!
FELVÉTELIZŐKNEK ÉS A KÉPZÉSEINK IRÁNT ÉRDEKLŐDŐKNEK
A 2025/2026-ös tanévben induló, érettségit adó technikumi képzéseink:
Elektronika és elektrotechnika ágazat:
Elektronikai technikus
Automatikai technikus
Mechatronikai technikus
Nyomdaipari technikus
0140 TAGOZATI KÓD: Elektronikai technikus
Elektronika és elektrotechnika ágazat 5 éves képzése, érettségivel és technikus szintű szakképzettség megszerzésével zárul.
Az elektronikai technikus a gyártó és kiszolgáló ágazatok elektronikai és elektrotechnikai szakembere. Alapvető feladatai közé tartozik az elektromos, valamint elektronikus berendezések, műszerek tervezése, gyártása, összeszerelése, mérése, javítása és karbantartása. Ismeri és alkalmazza a villamos biztonságtechnikai, illetőleg a korszerű ESD védelmi, minőségbiztosítási előírásokat.
Képes egyedi készülékeket dokumentáció alapján megépíteni, mikrovezérlős áramköröket felprogramozni. Javító technikusként felméri egy-egy javítás várható anyag- és időigényét, illetve a várható költségvonzatukat, a javítással kapcsolatos információkat egyezteti a megrendelővel.
Gyártásközi hibaelemzőként, javító technikusként információt szolgáltat a gyártás és a minőségbiztosítás irányába, ezzel támogatva a minőségi és mennyiségi követelmények elérését. Technikusként szakmailag támogatja a hozzá beosztott műszerészek munkáját. Alkalmazza a korszerű méréstechnikai, diagnosztikai eszközöket. Számítógéppel irányított mérő, ellenőrző és gyártó eszközöket használ és programoz.
Ez a képzés ajánlott mindazon fiatalok számára, akiket egyaránt vonz a számítástechnika és a gépek, berendezések működése, irányítása.
A képzést elvégzők keresett szakemberek a munkaerő-piacon, de találó választás műszaki felsőfokú tanulmányok folytatására nyitott fiatalok számára is.
0141 TAGOZATI KÓD: Automatikai technikus
Az elektronika és elektrotechnika ágazat 5 éves képzése, amely érettségivel és technikus szintű szakképzettség megszerzésével zárul. Okleveles technikus képzés.
Járműgyártásban, motorgyártásban automatizált termelőberendezés üzemeltetését végzi. A hidraulikus, pneumatikus, IT, vezérlés-és szabályozástechnikai, illetve villamos alrendszereken dokumentáció alapján szemrevételezéses és műszeres hibameghatározást végez. Automatizált termelőberendezés karbantartását ellátja. Gépkönyv, műszaki leírás, munkautasítás alapján kisebb elektromos hibát hárít el, gépátszereléseket végez. A gyártási folyamat berendezéseinek hibája esetén dokumentáció alapján szelepeket, szenzorokat, aktorokat cserél, azokat az előírás alapján beállítja.
A gyártóberendezések hajtástechnikai elemein dokumentáció és gépkönyv alapján elvégzi a szükséges paraméterezést, üzemi próbákat, szükség esetén a berendezés villamos motorjainak cseréjében, beállításában részt vesz. Kapcsolási, vezérlési rajz segítségével PLC-k beüzemelését, a programok áttöltését, archiválását végzi. A PLC-khez kapcsolt automatikai berendezéseken műszeres méréssel hibát keres. Leírás alapján a termelő-berendezéseken méréskalibrálást hajt végre. Robotokat üzemeltet, NC gépeket tart karban.
Ez a képzés ajánlott minden olyan fiatal számára, aki műszaki érdeklődéssel és jó problémamegoldó képességgel rendelkezik, mert ezzel a szakmával a végzett fiatalok felkészültek a 4. ipari forradalom kihívásaira. A szakmát választók a XXI. század ígéretes szakembereivé válhatnak, akik kiemelkedő elhelyezkedési eséllyel bírnak a munkaerő-piacon. Remek választás azok számára is, akik nyitottak szakirányú felsőfokú tanulmányok folytatására.
Specializált gép- és járműgyártás ágazat:
0142 TAGOZATI KÓD: Mechatronikai technikus
A specializált gép- és járműgyártás ágazat 5 éves képzése, amely érettségivel és technikus szintű szakképzettség megszerzésével zárul.
A mechatronikai technikus mechatronikai berendezések, gépek, gépsorok építését, üzembehelyezését, üzemeltetését, karbantartását és javítását végzi. Munkája során a műszaki dokumentáció; a gépészeti összeállítási rajzok, villamos, pneumatikus és hidraulikus kapcsolási rajzok alapján a berendezések elektromos és gépészeti részeit összeépíti, azokon a zavartalan üzemvitelhez szükséges beállításokat elvégzi. Feltölti a vezérlőprogramokat, azokat szükség szerint beállítja. A megfelelő karbantartási dokumentáció, utasítások alapján rendszeres karbantartást végez.
Üzemzavar esetén a rendelkezésre álló dokumentáció alapján, műszeres vizsgálatok segítségével hibabehatárolást végez. A szükséges alkatrészek, alkatrészcsoportok, javításával, cseréjével, beállításával elhárítja az üzemzavarokat.
Ráépülő képzés elvégzése után erősáramú berendezést kezelhet és szerelhet.
Ezt a képzést ajánljuk minden műszaki érdeklődésű fiatal számára, aki szeret gépeket szerelni, javítani, a gépek működését megismerni, megérteni, hibáikat megjavítani. A képzést választók alkalmasak a műszaki felsőoktatásban tanulmányokat folytatni.
4. Nyomdaipari technikus
0144 TAGOZATI KÓD: Nyomdaipari technikus
Kreatív ágazat 5 éves képzése, amely érettségivel és technikus szintű szakképzettség megszerzésével zárul.
A nyomdaipari technikus (nyomdaipari gépmester, nyomdaipari előkészítő, nyomtatványfeldolgozó) munkájának célja, hogy nyomtatott termékeket állítson elő. Feladata a nyomdai munkafolyamat szervezése, felügyelete. A különböző technológiákkal nyomtatott termékek előállítása és feldolgozása, számítógépes kép- és szövegfeldolgozás.
Ajánlott minden fiatal számára, aki szívesen foglalkozik gyakorlati problémák megoldásával, jellemző rá a kreativitás és érdekli a nyomdaipari technológia.
Amennyiben informálódni szeretnének a szakképzési törvényről, azt itt tehetik meg:
- A szakképzés új rendszeréről itt tájékozódhatnak
- Szakkepzes_4.0, azaz a szakképzés és felnőttképzés megújításának középtávú szakmapolitikai stratégiája
- A szakképzésről szóló törvény végrehajtásáról szóló 12/2020. (II. 7.) Korm. rendelet
- A képzésleírások bővebben itt elérhetők el.
Iskolánk középfokú iskola felvételi eljárásának rendje
Egészségügyi alkalmassági követelmény: szükséges
A felvétel feltétele valamennyi képzésben az egészségügyi alkalmassági követelményeknek (színlátás, tér és mélységlátás, audiológiai vizsgálat) való megfelelés. Tájékozódjanak a szakmai sajátosság miatti egészségügyi kizáró okokról!
Az Szkt. II. fejezetének 7. § [Értelmező rendelkezések] 2. és 4. pontjai szerint:
– egészségügyi alkalmasság: annak az orvosi szakvéleményre alapozott megállapítása, hogy a szakképzésbe bekapcsolódni szándékozó személy testi adottságai, egészségi és pszichikai állapota alapján képes önmaga és mások veszélyeztetése nélkül a választott szakma szerinti tevékenység, foglalkozás gyakorlására és a szakmai vizsgára való felkészülésre.
– pályaalkalmassági követelmény: a szakképzésbe történő bekapcsolódás – képzési és kimeneti követelményekben meghatározott – azon feltétele, amely alapján megállapítható, hogy a szakképzésben részt venni szándékozó személy képességei, készségei alapján sikeresen fel tud készülni a szakmai vizsgára és a szakma végzésére.